Sept.
Elf Fantasy Fair
Sept.
Janneke Brinkman
Sept.
Roofvogeldemo

KoiKoi


In de Casa Verde van Kasteeltuinen Arcen is een prachtige Koi-vijver aangelegd met de modernste technieken op vijvergebied en filtersystemen. U kunt hier verschillende soorten Koi van heel dichtbij bewonderen én wanneer u wilt, kunt u ze zelfs voeren!

Koi zijn kweekvarianten van de gewone karper, die in verschillende kleurencombinaties met rood, wit, zwart en oranje voorkomen. Koi kunnen wel veertig jaar oud en zo’n tachtig centimeter groot worden. Met hun uitstulpbare bek zuigen ze plantaardig voedsel van de bodem. De Koi eten voornamelijk plantaardig voedsel, aangevuld met kikkervisjes en larven.

De oorsprong van Koi ligt in Irak en Iran. De Romeinen gebruikten de gewone karper als levende voedselvoorraad en namen ze mee op hun vele tochten. Zo is de karper, via China, uiteindelijk in Japan terechtgekomen. Hieruit zijn zo’n 300 jaar geleden de eerste Koi ontstaan.

In China en Japan staan Koi voor kracht, wijsheid, doorzettingsvermogen en geluk. Dit komt door een legende waarbij een grote Koi een draak versloeg. De Koi zwom tegen een waterval op, bovenaan de waterval veranderde de Koi in een witte draak. Vervolgens versloeg hij de zwarte draak, die al eeuwenlang het land terroriseerde. Door deze heldendaad wordt de Koi als heilige vis gezien.

 

Terug naar De Dieren

Elf Fantasy Fair
De tweede editie in Kasteeltuinen Arcen!
Expositie
Janneke Brinkman-Salentijn verrast velen
Orchiade
De orchidee in de hoofdrol in Kasteeltuinen Arcen!
Online tickets
Bestel jouw tickets met korting online!

nieuwsbrief