Jaaroverzicht Kasteeltuinen ArcenWinterwonderland 

Kasteeltuinen Arcen kan terugkijken op een goed jaar. Bestaande events als Holland Koi Show, het Rozenfestijn en Winterwonderland waren populairder dan ooit en nieuwe events als het Zomerfestival werden met succes geïntroduceerd. Bezoekers konden kennis maken met nieuwe diersoorten en deelnemen aan activiteiten als Prins- en Prinsessendag en workshops Valkerij. De Kasteelhof, het plein voor het Kasteel, heeft een ware metamorfose ondergaan en is sinds begin 2008 vrij toegankelijk. In 2008 zijn 150.000 bezoeken gebracht aan Kasteeltuinen Arcen. 

Begin van het jaar is de entree van het park verplaatst naar de Oranjerie, die daarvoor volledig is verbouwd en opnieuw ingericht. De Kasteelhof is opnieuw bestraat en zowel bezoekers als voorbijgangers hebben er dit jaar al heerlijk kunnen lunchen of een kop koffie drinken met een schitterend uitzicht op het eeuwenoude kasteel.

Speciaal voor de komst van een Rüppelsgier en een witruggier is een enorme volière gebouwd naast de grote vijver bij de Casa Verde. Tegenover deze volière is een waterrijk biotoop gerealiseerd voor een andere nieuwe diersoort, de Europese ooievaar. De dieren van de kinderboerderij zijn intern verhuisd. Voor hen is een nieuw verblijf ontwikkeld centraal in het park. 

Kasteeltuinen Arcen was in 2008 het decor van verschillende muzikale optredens. De Buitengewoon tour van het Limburgs Symphonisch Concert werd afgesloten in de Kasteeltuinen, muziekgroep Zimbello bracht het programma ‘Alles op tafel’ ten gehore in het kader van de Muziek Biënnale Niederrhein en het begin van de zomer werd ingeluid met het muziekfestival Concerto Verde. Gedurende de zomer vond het Zomerfestival plaats: de jeugdige bezoekers konden niet alleen deelnemen aan allerlei kinderactiviteiten maar ook op de foto met hun favoriete tv-helden, zoals Bob de Bouwer en Fifi en haar bloemenvriendjes.

Donderdag 11 september mocht Kasteeltuinen Arcen de Zonnedag Award in ontvangst nemen. De onderscheiding werd uitgereikt namens Nationale Vereniging de Zonnebloem wegens de gastvrijheid van het park en de goede toegankelijkheid voor fysiek beperkten. Een enorme eer voor Kasteeltuinen Arcen! 

Het afgelopen jaar waren de websites van Kasteeltuinen Arcen en de andere Zodiac Zoos dierenparken erg populair; er zijn ruim 1 miljoen bezoeken gebracht aan de verschillende websites. Ook in 2009 zal op onze website weer alles te vinden zijn over de ontwikkelingen van het park en het laatste nieuws over de het park, de dieren en activiteiten.

Nieuw in 2009
Voor het nieuwe jaar staan verschillende veranderingen op stapel. Zo zal de hoofdroute in het Lommerrijk in oude glorie worden hersteld. De speeltuin zal worden verplaatst naar het Bergpaviljoen, waar tevens extra terrassen zullen worden gerealiseerd. Het gebied rond het Bergpaviljoen zal specifiek worden ingericht voor gezinnen met jonge kinderen, met veel activiteiten.

Het derde eiland binnen het grachtenstelsel, momenteel ingericht als een niet voltooide water- en beeldentuin, zal een grote verandering ondergaan. Het Rosarium op het tweede eiland binnen het grachtenstelsel zal worden doorgetrokken naar dit derde eiland waardoor beide eilanden samen een van de grootste en mooiste rosaria van Europa zullen vormen. In tegenstelling tot het tweede eiland wat is ingericht met klassieke rozen zal het derde eiland worden ingericht met moderne rozen. Hierdoor krijgt dit eiland een geheel eigen karakter terwijl het tevens een geheel vormt met het tweede eiland.

 

Terug naar Persberichten

 

 

Commercial
Bekijk de commercial van Kasteeltuinen Arcen
Vogelvlucht
Ontmoet de vogels van Kasteeltuinen Arcen

nieuwsbrief