Blauwgele ara’sBlauwgele ara

Tot de grootste en meest kleurrijke leden van de familie van de papegaaien behoren de achttien arasoorten. Ze komen voor van Zuid-Mexico tot in Paraguay. Kenmerkend is de bijna kale huid op de wangen. De blauwgele ara is de op één na grootste soort.

Ara’s zijn sociaal levende vogels. In grote, luidruchtige groepen trekken  ze erop uit om voedsel te zoeken. Ze voeden zich voornamelijk met zaden, noten en vruchten. Met hun grote, sterke snavel kunnen ze de hardste noot kraken. Op het heetst van de dag trekken ze zich terug. Het poetsen van elkaars veren als teken van genegenheid is dan een belangrijke bezigheid.

Veel natuurlijke vijanden kent de ara niet. Alleen de mens heeft door de jacht op de dieren voor vlees en veren een aantal soorten op de rand van uitsterven gebracht. Ook worden soms de nesten leeggehaald om de jonge vogels als huisdier te houden.

 

Terug naar De Dieren

Commercial
Bekijk de commercial van Kasteeltuinen Arcen
Vogelvlucht
Ontmoet de vogels van Kasteeltuinen Arcen

nieuwsbrief